Kā nepārtērēties

Daudziem no mums gadās, ka sanāk pārtērēties pat nopērkot preces, kurtas īsti nav nepieciešamas. Veikaliem ir spēcīgi marketinga eksperti, kuri tiek apmācīti un rezultātā mēs pērkam pat tās preces, kuras īsti nav nepieciešamas konkrētajā brīdī. Nav runa par akcijas precēm, kuras ļauj ietaupīt kopumā, bet par precēm, kuras vienkārši nopērkam un mājās domājam, kāpēc. Ja Jums ir nepieciešams iegādāties lietas, pirms esat nopelnījuši to iegādei nepieciešamo naudu, Jūs esat kļuvuši par parādu slazda upuri. Aplūkojiet procentu maksājumus – kredīti nav lēti.

Kā to labot?

Vai Jūs iegādājaties lietas, pirms Jums ir nauda, lai par tām samaksātu? Atcerieties, ka parādi nav lēti. Es ticu, ka labas lietas notiek ar tiem, kas gaida. Es esmu pārliecināts, ka Jūs esat to dzirdējuši pirms tam. Ja Jūs varat gaidīt līdz vēlākam, lai iegādātos Jums nepieciešamās mantas un varat iekrāt tam nepieciešamo naudu, dariet to tā vietā, lai izmantotu kredītkartes. Tikai tā Jūs varat izvairīties no parādiem.

Pārāk lieli izdevumi par mājokli

Pārtērēties var arī citos veidos. Par mājokli un mājokļa izdevumiem. Kā to labot? Kā mēs visi zinām, ka ir viegli tērēt pārāk daudz par mājokli. Pamatnoteikums ir netērēt vairāk kā 30% no Jūsu ienākumiem par mājokli. Ja tas Jums neder, dzīvošana kopā ar vecākiem vai istabas biedriem ir ideāla stratēģija. Un, kad Jūs nolemjat pārcelties uz savu māju, pārliecinieties, ka hipotekārie maksājumi vai īre neapdraud Jūsu ilgtermiņa finanšu mērķus.

Finanšu neveiksmes noteikti ir daļa no dzīves, bet ir viegli atklāt savas kļūdas un mācīties no tām. Nospraudiet sev mērķi izvairīties no šādu kļūdu pieļaušanas vai atkārtošanas. Galu galā Jūs paši būsiet sev par to pateicīgi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *