Kā prasīt algas pielikumu

Mēs katrs uzskatām, ka esam pelnījuši lielāku algu. Tas ir pavisam normāli un saprotami, bet paprasīt savam vadītājam algas pielikumu var būt ļoti grūti nu nepatīkami, jo var taču atteikt vai pat var rasties kādas problēmas, jo esam atļāvušies ko tādu jautāt. Šīs bailes ir gan pamatotas gan nē. Tas viss ir atkarīgs no konkrētās situācijas.

Ja jūs strādājat kā veikala pārdevējs ar fiksētu, līgumā noteiktu stundas likmi vai mēneša algu, tad algas pielikums var nākt tikai ar paaugstinājumu. Taču, ja strādājat kā atbildīga persona vai ar savu darbu patiesām sniedzat darba devējam profesionāli paveiktu darbu, kura ieguldāt pat vairāk, kā no jums tiek prasīts, tad algas paaugstinājums ir pavisam saprotams lūgums.

Ja jūs esat izlēmuši lūgt algas pielikumu, jums būtu jāapsver savs pienesums uzņēmuma darbībā. Ja darāt tikai to kas ir jādara un neko vairāk, tad jāpadomā vai, objektīvi spriežot, esat pelnījuši algas pielikumu atšķirībā no pārējiem kolēģiem. Ja jums līdzās strādā citi cilvēki ar tādiem pašiem pienākumiem un tādu pašu algu, tad ir jāpadomā vai algas pielikums pienāks tikai jums vai visiem.

Pats jautājums ir gana saprotams, varat doties pie sava vadītāja un izklāstīt, kāds ir pamatojums tam, ka esat pelnījuši lielāku algu. Izklāstot pamatotu un nepārspīlētu situācijas aprakstu, darba devējam ir jāizvērtē vai tā tiešām ir. Lielākoties, ja jūs patiešām esat vērtīgs darbinieks, darba devējam nav īpašu iespēju, jo neviens nevēla zaudēt vērtīgu darbinieku.

Iet pie vadītāja un prasīt algas pielikumu, jo jums ir problēmas, un neesat apmierināti ar esošo algu nebūtu prātīgi, īpaši, ja neesat tik vērtīgs darbinieks. Nav nepieciešams izklāstīt savus privātos pamatojumus algas pielikumam, ir jāsniedz tāds pamatojums, kurš darba devējam parāda, ka esat pelnījis algas pielikumu tikai no tā, kad darāt savu darbu labāk, kā var prasīt.

Šī ir nedaudz nepatīkama situācija, jo atteikuma gadījumā var rasties spriedze darba vietā, bet katram no mums ir tiesības saņemt atalgojumu, kurš atbilst ieguldītajam darbam.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *