Vēlmes un vajadzības

Visi no mums vēlētos, lai mūsu bagātība pieaugtu, attiecīgi pielāgojot mūsu ienākumu plūsmu. Patiešām, mājsaimniecības budžets ir būtisks finansiālajai neatkarībai un drošībai jebkurā ģimenē. Šī iemesla dēļ personīgo finanšu plānošana ir ļoti svarīga. Sava budžeta un finanšu un aktīvu plānošana parasti attiecas uz plāna izveidošanu, kurā būtu jāizmanto šie aktīvi. Personīgās finanses bieži vien var kļūt diezgan sarežģītas, jo īpaši, ja netiek veikta pareiza finanšu plānošana.

Tātad, kur sākt? Pirmais solis ir atcerēties atšķirību starp vēlmēm un vajadzībām. Mums visiem ir nepieciešams Jumts virs mūsu galvām, pārtika, drēbes un transports. Viss pārējais ir vēlmes, bez kurām mēs droši vien varētu iztikt. Pirms diviem gadiem, mēs spēlējām spēles ar kaimiņiem, vienmēr vēloties iegādāties lielāko un labāko. Tagad mums ir jāuzdod nepatīkamie jautājumi. Kad runa ir par transportu, mums ir nepieciešams auto – sabiedriskais transports lielākajā daļā pilsētu ir slikts, un savs auto ir ļoti noderīgs.

Bet mēs varam izvilkt ar pašreizējo auto gadiem, kamēr vien mēs tērējam naudu par uzturēšanu un remontu. Nav nepieciešams iegādāties jaunāko sporta auto. Tas tikai pārtērēs budžetu un radīs iztrūkumu.

Tāpēc sāksim ar vienkāršu noteikumu kopumu naudas taupīšanai. Ja Jūs varat bez tā iztikt, neiegādājieties to. Ja tas ir “nepieciešams”, mēģiniet aizņemties, kad Jums to vajag, vai iegādājieties lietotu. Ja Jums nav izvēles un Jums ir jāiegādājas prece, vienmēr meklējiet lētākos piedāvājumus. Vienmēr ir lētākas alternatīvas. Bieži vien šīs alternatīvas ir tikpat labas (ja ne labākas). Visbeidzot, vienmēr centieties maksāt skaidrā naudā par to, ko Jūs pērkat.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *